Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 17 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 4.decembra plkst. 6.30 līdz 7.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēka dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst.11.38 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Umurgas pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega sadzīves mantas 7m² platībā. Plkst. 12.32 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Sestdien plkst. 16.20 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur dega vienstāva pirts ēkas starpsiena un jumts 10m² platībā. Plkst. 17.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.22 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Mālupes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 60m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās deviņi cilvēki. Plkst. 1.57 ugunsgrēks tika likvidēts. Arī šajā mājoklī dūmu detektora spalgo skaņu ugunsdzēsēji glābēji nesadzirdēja.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra mājokļi ir jānodrošina ar dūmu detektoru. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.40 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novadu, kur dega zaru kaudze 350m² platībā. Dzēšanas dabu laikā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu palīdzības saņemšanas darbu notikuma vietā turpināja. Plkst. 8.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē četru māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, Limbažu novada Skultes pagastu, Cēsīm un Kocēnu novada Kocēnu pagastu.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajās trijās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 133 izsaukumus – 47 uz ugunsgrēku dzēšanu, 73 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.