Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 16 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 17. jūnija plkst. 6.30 līdz 20.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Piektdien plkst. 15.07 tika saņemts izsaukums uz G.Apiņa ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājā uz plīts piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,2m² platībā. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors. Plkst. 15.27 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Sestdien plkst. 16.00 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Jumurdas pagastu, kur dega pirts siena 3m² platībā. Plkst. 16.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdienas rītā VUGD saņēma izsaukumu uz Ezera ielu Smiltenē, kur dega dārza māja 15m² platībā.

Vēl svētdien saņemts izsaukums uz Cēsu novada Vecpiebalgas pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā konstatēts, ka notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Trīs cilvēki no automašīnām izkļuvuši saviem spēkiem, bet vienu cilvēku ugunsdzēsēji glābēji ar imobilizācijas dēļa palīdzību nogādāja NMPD mediķiem. Tika sakārtota ceļa braucamā daļa.

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Valmierā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma VUGD sakārtoja ceļa braucamo daļu, Madonas novada Bērzaunes pagastā un Gulbenes novada Tirzes pagastā, kur uz ceļa braucamām daļām bija uzkrituši koki.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 178 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 98 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.