Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 16 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 21. janvāra plkst. 6.30 līdz 24. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 18.47 tika saņemts izsaukums uz Valmieras ielu Smiltenē, kur dega vieglā automašīna 4m² platībā. Plkst. 20.21 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Sestdien plkst. 14.13 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Purva ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā trešā stāva koridorā izveidojies piedūmojums. Pārmeklējot ēku ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka trešā stāvā kādā dzīvoklī dega sadzīves mantas 3m² platībā (tai skaitā Ziemassvētku eglīte). No šī dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta. No ēkas tika evakuēti 16 iedzīvotāji. Dzīvoklī, kurā bija izcēlies ugunsgrēks, dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja. Plkst. 15.05 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Lielā ielā Staicelē, kur divstāvu dzīvojamā ēkā dega starpsiena un grīda 12m² platībā. No ēkas pirms VUGD ierašanās evakuējās viens cilvēks, bet vēl trīs evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Izsaukums uz šo pašu adresi sestdien tika saņemts arī otru reizi, kad citā ēkas vietā dega starpstāvu pārsegums 1m² platībā. Apsekojot ēku ugunsdzēsēji glābēji pamanīja, ka iepriekš degošajā telpā var deformēties krāsns mūrītis. Informācija tika nodota ēkas īpašniekam.

Naktī uz svētdienu plkst. 3.55 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur dega dēļu kaudze 10m² platībā. Plkst. 5.01 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Valmieras novada Burtnieku pagastā, kur Burtnieku ezerā ~500 metrus no krasta iegrimis kvadricikls. Cilvēki krastā izpeldējuši saviem spēkiem. Kopā ar Valsts vides dienesta speciālistiem tika apsekota āliņģa vieta, kur bija redzami degvielas plankumi. Lai novērstu tālāku ūdens piesārņošanu, kvadricikls tika no ūdens izvilkts un nogādāts krastā. Notikuma vietā tika uzstādītas divas absorbējošās bonas noplūdušās degvielas savākšanai.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenes novada Blomes pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas zaros bīstami pārkarājās koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Sestdien tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Liepas pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums un automašīnā iespiests cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja cilvēku un nodeva to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi.

Vakar tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Bilskas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 183 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 113 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukumi bija maldinājumi.