Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 16 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no šī gada 6.augusta plkst. 6.30 līdz 9.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 13.11 tika saņemts izsaukums uz Jauno ielu Limbažos, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz plīts piededzis ēdiens 0,2m² platībā. Plkst. 13.29 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 12.29 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Skolas ielu Gulbenē, kur arī daudzdzīvokļu ēkā kādā dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0.1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Vakar plkst. 13.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novadu, ka noticis negadījums, kurā iesaistīts lidaparāts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka viens cilvēks no lidmašīnas izkļuvis pirms VUGD ierašanās, bet otru no lidmašīnas izcēla VUGD un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi. Notikuma vietā strādāja seši Cēsu ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas. Plkst. 14.30 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenes novada Raunas pagastā, kur dega koks 3m² platībā, kā arī Valmieras novada Rencēnu pagastā, kur dega pirts 12m² platībā.

Piektdien trīs vietās Vidzemē bija nepieciešama VUGD palīdzība, jo uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Cēsu novada Raiskuma pagastu, Limbažiem un Limbažu novada Vidrižu pagastu.

Sestdien Madonas novadā no Rāceņu ezera tika izcelts bojāgājis cilvēks, kurš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Visā Latvijā aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 190 izsaukumus – 48 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 110 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.