Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 16 izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 8.janvāra plkst. 6.30 līdz 11.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Svētdienas pēcpusdienā Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastā dega lauku virtuve 9 m² platībā.

Sestdien vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Cēsīs uz dīķa ledus atrodas nepilngadīgie. Ieraugot ugunsdzēsējus glābējus, viņi no ledus nogāja. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji ar viņiem pārrunāja, kāpēc uz ledus atrasties ir bīstami.

VUGD atgādina, ka atrasties uz ūdenstilpju ledus ir ļoti bīstami. Ledus kārta veidojas pakāpeniski no krasta uz vidu, tāpēc ledus biezums nav vienmērīgs.

Sestdien plkst. 18.56 Mazsalacas, Rūjienas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji devās uz Naukšēnu novada Naukšēnu pagastu, kur vienstāva saimniecības ēkā dega starpstāvu pārsegums, sadzīves mantas un pakojums kopumā 45 m² platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Naukšēnu brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 22.54.

Sestdien no rīta Gulbenes novada Lejasciema pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā bija iesaistīta viena automašīna, ugunsdzēsēji glābēji atvienoja akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Cilvēki bija izkļuvuši no transportlīdzekļa pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Piektdien no rīta Limbažu novada Limbažu pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji no kravas automašīnas, kas atradās grāvī, izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Sestdien pēcpusdienā Gulbenes novada Lejasciemā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā bija deguši sodrēji 1,5 m² platībā. Svētdien pēcpusdienā Valdemāra ielā Rūjienā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā. Abos gadījumos degšana bija beigusies pirms ugusdzēsēju glābēju ierašanās. Svētdien vakarā Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā. Izmantojot tehnisko sāli, ugunsgrēks tika nodzēsts.

Maldīgs ir iedzīvotāju priekšstats, ka sodrēju degšana attīra skursteni un nav bīstama. Laika gaitā dūmvados veidojas mikroplaisas. Degot sodrējiem, karstums un dzirksteles pa šīm plaisām nokļūst dūmvada ārpusē un aizdedzina bēniņos esošās sadzīves mantas un ēkas jumta konstrukcijas, radot plašus un postošus zaudējumus. Lai novērstu ugunsnelaimi, VUGD aicina iedzīvotājus pirms apkures sezonas sākuma veikt dūmvadu tīrīšanu!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 137 izsaukumus – 36 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 49 uz glābšanas darbiem, bet 33 izsaukumi bija maldinājumi.