Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 15 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 20. aprīļa plkst. 6.30 līdz 21. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 15 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakarpusē Palejas ielā Valmierā dega šķūnis, granulas, malka un dzīvžogs 21 m² platībā. Spēcīgā vēja rezultātā liesmas pārmetās uz saimniecības ēkas jumtu Rūjas ielā, kas dega 20 m² platībā.

Plkst. 13.43 Valmieras, Strenču un Smiltenes ugnsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Brenguļu pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka 150 m², meža jaunaudze 1500 m² un piekabe 4 m² platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās arī Beverīnas brīvprātīgie un Valsts meža dienesta ugunsdzēsēji, kā arī īpašnieks un pašvaldība ar tehnikas atbalstu. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 20.03.

Plkst. 11.45 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Veldes ielu Smiltenē, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas atbrīvoja vienu cilvēku un nodeva viņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Vakar Vidzemē dzēsti pieci kūlas ugunsgrēki:

  • Gulbenes novada Rankas pagastā 5000 m² platībā;
  • Jūras ielā Limbažos 50 m² platībā;
  • Cēsu novada Vaives pagastā 70 m² platībā;
  • Alūksnes novada Alsviķu pagastā 505 m² platībā;
  • Smiltenes novada Drustu pagastā 80 m² platībā;
  • Valmieras novada Strenčos kūla un atkritumi 215 m² platībā;
  • Dzelzceļa ielā Valmierā 160 m² platībā.

Gulbenes novada Beļavas pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku un atbrīvoja brauktuvi.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 116 izsaukumus – 79 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 41 bija kūlas un astoņi meža ugunsgrēki, 30 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.