Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 15 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 27. augusta plkst. 6.30 līdz 30. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 15 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Vakar plkst. 20.09 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Jeru pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 70m² platībā. Pirms VUGD ierasānās no ēkas evakuējās seši cilvēki. Notikuma vietā strādāja desmit Rūjienas, Mazsalacas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī palīdzēja trīs Naukšēnu formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 00.04 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Plkst. 20.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Daukstu pagastu, kur dega pirts 80m² platībā. Notikuma vietā strādāja astoņi Gulbenes un Lubānas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas. Plkst. 21.56 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī sestdien Limbažu novada Liepupes pagastā, kur dega atkritumi 2m² platībā, kā arī Madonas novada Bērzaunes pagastā, kur dega zemsedze 20m² platībā.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot specializētās autocisternas raidīto skaņas signālu, cilvēkam, kurš bija apmaldījies Cēsu novada Līgatnes pagasta mežos,  norādīja pareizo virzienu izejai no meža.

Nedēļas nogalē VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Cēsu novada Vecpiebalgas pagastā un Limbažu novada Braslavas pagastā, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas sakārtoja. Vēl palīdzība bija nepieciešama Raiņa ielā Cēsīs, kur no vieglās automašīnas degvielas tvertnes bija noplūdusi degviela. Ugunsdzēsēji glābēji noplūdi novērsa, kā arī, izmantojot absorbentu, izlijušo vielu savāca.

Visā Latvijā aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 143 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 75 uz glābšanas darbiem, bet 38 izsaukumi bija maldinājumi.