Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 14 izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktī, laika posmā no 29. jūlija plkst. 6.30 līdz 1. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Piektdien Mazajā Noliktavu ielā Limbažos dega šķūnis un sadzīves atkritumi 20 m² platībā, savukārt sestdien Limbažu novada Viļķenes pagastā dega sausā zāle, zari un celmi 1000 m2 platībā.

Sestdien plkst. 14.07 VUGD saņēma izsaukumu uz karjeru Cēsīs, kur cilvēks peldējās un pazuda zem ūdens. Ugunsdzēsēji glābēji, veicot zemūdens meklēšanas darbus, atrada bojāgājušo un nogādāja viņu krastā. Neilgi pēc tam tika saņemts izsaukums uz upi Ogre Cēsu novada Kaives pagastā, kur cilvēks peldējās un pazuda zem ūdens. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu pārmeklēja ūdenstilpi un pēc aptuveni stundas meklēšanas darbiem atrada bojāgājušo.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Limbažu novada Salacgrīvas pagastā dega sausā zāle 300 m² platībā un Madonas novada Barkavas pagastā dega elektrības stabs 2 m² platībā.

Plkst. 22.45 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Ipiķu pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota ēka pilnā 80 m² platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Naukšēnu pašvaldības ugunsdzēsības formējums un tie noslēdzās plkst. 03.43.

Šorīt plkst. 06.01 Lubānas, Gulbenes un Cesvaines ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Līgo pagastu, kur dega fermas ēkas jumta konstrukcijas 360 m² platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt lielāko daļu ēkas un blakus esošo šķūni ar siena ruļļiem. Liesmu izplatīšanās tika ierobežota plkst. 07.55, bet konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi turpinās.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 157 izsaukumus – 57 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 1 meža ugunsgrēks, 63 uz glābšanas darbiem, bet 37 izsaukumi bija maldinājumi.