Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 14 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 29.janvāra plkst. 6.30 līdz 1.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Sestdien plkst. 6.37 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Stacijas ielu Limbažos, kur daudzdzīvokļu mājā, otrajā stāvā esošajā dzīvoklī dzirdama dūmu detektora skaņa un jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka notikuma vietā no elektriskās lampas bija aizdegušies sadzīves priekšmeti 0,1m² platībā. Mājokļa īpašnieks ugunsgrēku bija nodzēsis pirms VUGD ierašanās. Notikuma vietā tika izvēdinātas telpas.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama piektdien Limbažu novada Skultes pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva ārsienā dega elektroinstalācija 0,3m² platībā, kā arī Mežinieku ielā Alūksnē, kur divstāvu dzīvojamā ēkā, pirmajā stāvā esošajā dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0.01m² platībā (ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī sestdien Madonas novada Sarkaņu pagastā, kur dega vieglā automašīna 0,2m² platībā (ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās).

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 138 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu, 68 uz glābšanas darbiem, bet 30 no izsaukumiem bija maldinājumi.