Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 13 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 20. augusta plkst. 6.30 līdz 23. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 5.30 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu kāpnes 10m² platībā un pirmā un otrā stāva griesti 150m² platībā. Plkst. 7.47 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 15.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur vienstāva saimniecības ēkā dega elektrības sadales skapis un griestu pārsegums 2,5m² platībā. Plkst. 16.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.07 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Kauguru pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā dega elektrības rozete un sadzīves mantas 2m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki. Plkst. 22.43 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien Madonas novadā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama kādā divstāvu dzīvojamā mājā, kur izsaukums bija saistīts ar nepareizu apkures sistēmu ekspluatāciju. VUGD atgādina, ka līdz apkures sezonas sākumam (1.novembrim) ir jāveic dūmvadu un cietā un šķidrā kurināmā apkures iekārtas tīrīšanu, savukārt ar gāzi kurināmas apkures iekārtas tīra reizi gadā. Degoši sodrēji ir bīstami, jo dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku. VUGD aicina iedzīvotājus apkures sezonai sagatavoties laicīgi!

Visā Latvijā aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 129 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, 61 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājumi.