Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 12 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17 .augusta plkst. 6.30 līdz 18. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Pusdienlaikā Limbažu novada Skultes pagastā dega viens siena rullis 5 m² platībā.

Plkst. 17.37 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Rubenes ielu Valmierā, kur vienstāva dzīvojamā mājā, aizdegoties vadiem elektrības sadales skapī, no sadūmojuma bija nostrādājis dūmu detektors. Degšanu apslāpēja mājas iedzīvotāji ar ugunsdzēsības aparāta palīdzību, savukārt ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja konstrukcijas un telpas.

Naktī plkst. 04.46 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Ipiķu pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekotas kaltes siena un jumts kopumā 40 m² platībā.

Pēcpusdienā Madonas novada Indrānu pagastā, bet vakarpusē Alūksnes novada Liepas pagastā un Cēsu novada Straupes pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca nolauztus kokus.

Neilgi pirms pusnakts Valmieras novada Vilpulkas pagastā divstāvu dzīojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m² platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 04.46 un tajos piedalījās arī Naukšēnu ugunsdzēsības formējums.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 56 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 39 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.