Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 12 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no šī gada 21.maija plkst. 6.30 līdz 24.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 13.47 tika saņemts izsaukums uz Strenču novada Sedu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums 0.5m² platībā. No ēkas tika evakuēti 5 cilvēki. Plkst 15.04 darbi notikuma vietā tika pabeigti. Mājoklī dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.

Sestdien plkst. 22.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Strenču novada Sedu, kur daudzdzīvokļu mājā trešā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,2m² platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika evakuēts viens cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji piedegušo ēdienu iznesa no ēkas laukā, kā arī veica telpu vēdināšanu. Plkst. 23.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Nereti tieši kaimiņi sadzird dūmu detektora signālu un zvana uz 112. Šāda savlaicīga reakcija ļauj izglābt dzīvības un samazināt ugunsgrēka platību un tādējādi arī tā radītos zaudējumus.

Svētdien plkst. 11.09 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur dega vieglās automašīnas dzinējs 1m² platībā. Plkst. 11.23 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur dega pirts sienas un griestu pārsegums 8m² platībā. Plkst. 22.47 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Valkas novada Ērģemes pagastā, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega sodrēji 0,5m² platībā, kā arī Burtnieku novada Matīšu pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks (ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja).

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 131 izsaukumu – 45 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 63 uz glābšanas darbiem, bet 23 izsaukumi bija maldinājumi., 18 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.