Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 11 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30.novembra plkst. 6.30 līdz 1.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 18.15 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur dega dārza māja 50m² platībā. Plkst. 22.28 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alūksnes novada Alsviķu pagastā (autoceļš Alūksne – Ape) un Pārgaujas novada Raiskuma pagastā (autoceļš Auciems – Miglači – Ķiene), kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Tirzas pagastu, kur bija nepieciešams notvert uz lauka esošu stārķi ar lauztu spārnu. Ugunsdzēsēji glābēji ievainoto putnu noķēra un nodeva tuvējo māju saimniekiem, kuri apņēmās parūpēties par putna veselību un atveseļošanos.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 43 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.