Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 11 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22.septembra plkst. 06.30 līdz 23.septembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet viens izsaukums bija maldinājums.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Beverīnas novada Brenguļu pagastā, kur dzīvojamā mājā dega elektriskais sildītājs 1m² platībā, Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kur dega siena rullis 1m² platībā, Gulbenes novada Stradu pagastā, kur dega kombaina motors 1,5m² platībā, bet Gulbenes novada Līgo pagastā dega sodrēji ražošanas ēkas dūmvadā 1,5m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur bija notikuši ceļu satiksmes negadījumi – Smiltenes novada Variņu pagastā bija avarējusi vieglā automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji no avarējušās automašīnas izcēla bojāgājušu cilvēku un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Savukārt Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur bija notikusi mikroautobusa un kravas automašīnas sadursme, ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cietušo pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, atvienoja automašīnu akumulatoru klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Brauktuves sakārtošana bija jāveic arī pēc ceļu satiksmes negadījuma Līgatnes novada Līgatnes pagastā.

Glābjot nelaimē nonākušu cilvēku, vakar Apē ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja noņemt gredzenu un uzpampušas rokas pirksta.