Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 10 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 4.septembra plkst. 6.30 līdz 7. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 22.50 tika saņemts izsaukums uz Pērnavas ielu Salacgrīvā, kur dega vieglā un smagā automašīna. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu dega vieglā automašīna 6m² platībā un smagā automašīna 6m² platībā. Tā kā 10 metru attālumā atradās saimniecības ēka un pastāvēja risks, ka uguns izplatīsies uz to, tika piesaistīti papildus resursi. Notikuma vietā strādāja desmit Limbažu, Salacgrīvas un Alojas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī pieci Ainažu un Korģenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 00.10 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 10.54 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Gulbenē, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija nepareizi ekspluatēta apkures sistēma un izveidojies piedūmojums. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors, kas ļāva laicīgi evakuēties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku, kurā konstatēja nelielu piedūmojumu. Telpas tika izvēdinātas. Plkst. 11.08 darbi notikuma vietā tika pabeigti. VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kocēnu novada Kocēnu pagastā, kur dega sadzīves mantas 0,5m² platībā (ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās), Beverīnas novada Brenguļu pagastā, kur dega divi siena ruļļi 4m² platībā.

Sestdien Gulbenes novadā no ūdentilpes tika izcelts noslīcis cilvēks.