Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 10 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 15. septembra plkst. 6.30 līdz 18. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 10 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 10.31 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur graudu kaltē dega graudi 10 m² platībā. Lai ierobežotu uguns izplatību, ar uzņēmuma tehnikas palīdzību tika izkrautas apmēram 100 tonnas graudu. Plkst. 19.33 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdienas rītā plkst. 10.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Zaubes pagastu, kur graudu kaltēšanas bunkurā dega graudi 10m² platībā. Plkst. 13.04 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 18.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur dega vienstāva šķūnis 20m² platībā. Plkst. 20.26 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gaujas ielā Madonā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija izlijusi degviela. Izmantojot absorbentu ceļa braucamā daļa sakārtota.

Piektdien pusdienlaikā VUGD saņēma palīdzības lūgumu no Alūksnes novada Jaunalūksnes pagasta, kur cilvēkam mežā bija sākušās veselības problēmas. Ugunsdzēsēji glābēji uz nestuvēm cilvēku iznesa no meža un nodeva NMPD mediķiem.

Piektdienas pēcpusdienā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gulbenes novada Stāmerienes pagastā, kur purvā bija iestiguši divi zirgi. Dzīvnieki tika izglābti un nodoti saimniekam.

Sestdien deviņos no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novadu, kur Augstrozes ezerā bija apgāzusies laiva un cilvēks pie tās turējās. Vietējie iedzīvotāji, pamanot nelaimē nokļuvušo, bija pie viņa piepeldējuši ar laivu un palīdzēja noturēties līdz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdim. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku nogādāja krastā un nodeva NMPD mediķiem.

Sestdien septiņos vakarā saņemts palīdzības sauciens no cilvēka, kas Madonas novada Indrānu pagastā bija apmaldījies purvā. Telefoniski sazinoties ar cilvēku un iedarbinot autocisternas skaņas signālu, cilvēkam norādīta izeja no purva.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 150 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz mežu ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *