Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 10 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7. decembra plkst. 6.30 līdz 8. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Plkst. 15.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pilsētas bulvāri Alūksnē, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Notikuma vietā tika konstatēts, ka pie krāsns deg malka, sadzīves mantas, starpsiena pie dūmvada un griestu pārsegums 20 m² platībā. No ēkas evakuējās viens cilvēks, kuru par ugunsgrēka izcelšanos bija brīdinājis dūmu detektors. Plkst. 23.46 ugunsdzēsēji glābēji vēlreiz devās uz šo ēku – dega ēkas mansards un jumts 155 m² platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka telpas bija piekrautas ar sadzīves mantām un zemā gaisa temperatūra. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 05.59. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policija.

Pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur garāžā dega vieglā automašīna 2 m² platībā. Savukārt, Madonas novada Mētrienas pagastā trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega elektrības vadi 0,02 m² platībā.

Plkst. 09.04 VUGD saņēma informāciju, ka Zāģezerā, Valkā apmēram 50 metrus no krasta ledū ir ielūzis cilvēks. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, ielūzušajam makšķerniekam saviem spēkiem bija izdevies nokļūt krastā.

Ugunsdzēsēji glābēji atgādina, ka ledus kārta vēl tikai veidojas, tā ir ļoti nevienmērīga un plāna, tāpēc atrasties uz ledus ir ļoti bīstami.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 71 izsaukumu – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, 30 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.