Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem deviņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, no 25.janvāra plkst. 6.30 līdz 26.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma deviņus izsaukumus. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka pieci no tiem bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 16.48  tika saņemts izsaukums uz Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastu, kur ar atklātu liesmu ēkā, kurā atradās vairākas garāžas, dega garāža ēkas vidū, kā arī tur esošā vieglā automašīna un sadzīves mantas 60 m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji degošo automašīnu ar troses palīdzību izvilka laukā. Plkst. 20.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 1.50 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastu, kur konteinerā dega malka 50 m² platībā. Ugunsgrēks plkst. 6.58 tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama divās kādās mājās Madonā – Meža ielā, kur mājas dūmvadā dega sodrēji, un Oskara Kalpaka ielā, kur vienstāvu katlu mājā dega siena un jumts 10 m² platībā.

Savukārt šonakt plkst. 1.15 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Igaunijas robeža kravas automašīnai notika degvielas noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji noplūdi likvidēja un izlijušo degvielu savāca. Darbi tika pabeigti plkst. 3.34.

Kopumā Latvijā aizvadītajā diennaktī  VUGD saņēma 41 izsaukumu – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un 15 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.