Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem astoņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, no 14.decembra plkst. 6.30 līdz 15.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma astoņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka pagājušajā naktī plkst. 3.29 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Baznīcas laukumu Smiltenē, kur dega riepas un sabiedriskas ēkas ārdurvis 7 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 4.36.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu arī uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur kādās mājās bija plīsusi apkures sistēmas caurule, kā arī uz Ērgļu novada Ērgļu pagastu, kur avarējusi automašīna bija aizšķērsojusi ceļa braucamo daļu. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ceļa braucamo daļu.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Apes novada Gaujienas pagastā Melderīša ezerā atbrīvoja zvejas tīklos sapinušos gulbi, kurš ticis brīvībā, aizpeldēja prom.

Kopumā aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 51 izsaukumu – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 32 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.