Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem 22 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, no 5.janvāra plkst. 6.30 līdz 8.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 22 izsaukumus. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka 15 no tiem bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, seši uz glābšanas darbiem, bet viens izsaukums bija maldinājums.

Piektdien plkst. 22.43 VUGD saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu Valmierā, kur dega dzīvoklis. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka no piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva logiem nāk liesmas un 20 m² platībā deg dzīvoklis. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izglāba vienu cilvēku un evakuēja 14. Plkst. 23.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 19.40 tika saņemts izsaukums uz Ērgļu novada Ērgļu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka gar koka mājas jumta konstrukcijām un segumu nāk dūmi un 15m² platībā deg mājas bēniņi. No piedūmotās ēkas glābēji izglāba cilvēku, kurš bija cietis un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 21.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās septiņu māju dūmvados Vidzemē dega sodrēji – ugunsdzēsēju glābēju palīdzība piektdien bija nepieciešama Jaunatnes ielā Varakļānos un Brenguļu ielā Valmierā, sestdien Priekuļu novada Mārsnēnu pagastā, savukārt svētdien Bevarīnas novada Kauguru pagastā, Ozolu ielā Smiltenē, Cesvaines novada Cesvaines pagastā, kā arī Kocēnu novada Dikļu pagastā.

Visā Latvijā aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 124 izsaukumus – 57 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem, bet 16 no izsaukumiem bija maldinājumi.