Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji steigušies uz sešiem izsaukumiem

Aizvadītajā diennaktī, no šā gada 23.februāra plkst. 6.30 līdz 24.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma sešus izsaukumus. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka četri no tiem bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, bet divi uz glābšanas darbiem.

Viens no izsaukumiem vakar saņemts plkst. 12.35, kad ugunsdzēsējiem glābējiem nācās doties uz Dārza ielu Smiltenē. Tur dega dzīvojamās mājas otrais stāvs, bēniņu starpstāvu pārsegums un jumta konstrukcijas 40 m² platībā. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja Smiltenes, Valkas un Strenču ugunsdzēsēji. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 15.33.

Savukārt plkst. 12.56 tika saņemts izsaukums uz Cesvaines novada Cesvaines pagastu, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 14.14. Sodrēji dūmvadā deguši arī Cēsīs. Izsaukumu uz Pureņu ielu VUGD saņēma plkst. 16.11. Sodrēji deguši divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.29.

Diennakts laikā valstī kopumā dzēsti 14 ugunsgrēki – septiņi novados, seši Rīgā, bet viens citās lielajās pilsētās. Vakar VUGD darbinieki veikuši arī 15 glābšanas darbus. Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēts 981 ugunsgrēks, kuros cietuši 79, bet gājuši bojā 22 cilvēki.