Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji šogad dzēsuši jau vairāk nekā 400 kūlas ugunsgrēku

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 24.aprīļa plkst. 6.30 līdz 25.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 11.33 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Praulienas pagastu, kur dega šķūnis 60m² platībā. Plkst. 15.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Cesvainē, kur dega sausas lapas 20m² platībā, kā arī Jūras ielā Limbažos, kur dega atkritumi 1m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki:

  • Madonas pusē – Madonas novada Bērzaunes pagastā 1,6 hektāru un 1000m² platībā; Madonas novada Dzelzavas pagastā 50m² platībā dega atkritumi un kūla;
  • Gulbenes pusē – Parka ielā Gulbenē 200m² un Viestura ielā Gulbenē 200m² platībā;
  • Valkas pusē – Smiltenes novada Smiltenes pagastā 30m²;
  • Cēsu pusē – Līgatnes novada Līgatnes pagastā 400m².

Vidzemē dzēsti arī trīs meža ugunsgrēki – Strauta ielā Līgatnē dega meža zemsedze un kūla 300m² platībā, kā arī Zāģētavas ielā Ērgļos meža zemsedze dega 6000m² lielā platībā un Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, kur dega meža jaunaudze un kūla 700m² platībā.

Šogad Vidzemē dzēsti jau vairāk nekā 400 kūlas un vairāk nekā 40 meža ugunsgrēku. Visvairāk kūlas ugunsgrēku dzēsts Cēsu pusē, savukārt vismazāk Madonas. VUGD aicina: ievērojiet piesardzību, sakopjot dārzus, piemājas teritorijas un dedzinot ugunskurus! Pārliecinieties par drošību, lai ugunskura liesmas un dzirksteles neizraisa pērnās zāles aizdegšanos vai citu ugunsnelaimi!