Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma 30 izsaukumus saistībā ar vēja radītajiem postījumiem

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 13.septembra plkst. 6.30 līdz 16.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 46 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 35 uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 12.37 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur dega meža zemsedze 300m² platībā. Plkst. 14.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 22.13 tika saņemts izsaukums uz Parka ielu Sedā, kur ar atklātu liesmu dega dārza māja 30m² platībā. Plkst. 23.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 23.05 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur dega šķūnis 15m² platībā. Plkst. 00.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Limbažu novada Pāles pagastā, kur dega elektrības balsts 1m² platībā, sestdien Rūjienas novada Vilpulkas pagastā, kur dega vieglā automašīna 5m² platībā, Strenču novada Jērcēnu pagastā, kur piektdien dega kūdra 2m² platībā,

Brīvdienās saistībā ar spēcīgā vēja radītajiem postījumiem, VUGD Vidzemē saņēma 30 izsaukumus, 27 no tiem reģistrēti vakar. Vairumā gadījumu izsaukumi saņemti par to, ka vējā nolauztie koki ir nokrituši uz ceļa braucamajām daļām vai gājēju pārejām. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Alūksnes, Madonas, Salacgrīvas, Priekuļu, Limbažu, Cesvaines, Gulbenes, Valkas, Smiltenes, Vecpiebalgas novadiem, kā arī Valmieru. VUGD atgādina – ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!