Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma 12 izsaukumus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 2.augusta plkst. 6.30 līdz 5.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, bet vēl piecus uz glābšanas darbiem.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Priekuļu novada Priekuļu pagastā, kur dega neapsaimniekotas ēkas griesti 4m² platībā, kā arī Ziloņu ielā Valmierā, kur divstāvu neapsaimniekotā ēkā katrā stāvā dega dīvāns ar kopējo platību 5m². Sestdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Linarda Laicēnu ielu, kur dega skaidas 7m² platībā, kā arī uz Jūrmalas ielu Salacgrīvā, kur dega niedres, krūmi un sausā zāle 50m² platībā un Jauno ielu Limbažos un Austrumu ielu Rūjienā, kur dega atkritumi 1m² un 5m² platībā. Savukārt svētdien tika saņemts izsaukums uz Smilteni, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Gadījumos, ja ir izcēlies ugunsgrēks, nekavējoties zvaniet uz tālruni 112!

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, piektdien Madonā ugunsdzēsēji glābēji no četrus metrus dziļas akas ar āķkāpņu un dzīvnieku ķeramo cilpas palīdzību izcēla lapsu un palaida brīvībā.