Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma 11 izsaukumus

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12.jūnija plkst. 6.30 līdz 13.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 8.22 VUGD saņēma izsaukumu Valmierā par to, ka deg vieglā automašīna. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg uz piekabes esoša vieglā automašīna un piekabe 6m² platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 9.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 23.53 tika saņemts izsaukums uz Jauno ielu Limbažos, kur dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg bērnu ratiņi 1m² platībā un ēkā izveidojies spēcīgs piedūmojums. Izmantojot izbīdāmās kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no otrā stāva balkona izglāba divus cilvēkus un caur kāpņu telpu evakuēja 10. Plkst. 1.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Skultes pagastā, kur vecā ozolā bija iespēris zibens un tas nogāzies un dega 10m² platībā, Smiltenes novada Grundzāles pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts 2m² platībā, Dīvaliņa ielā Valmierā, kur uz gājēju ietves bija uzkritis koka zars, Kocēnu novada Vaidavas pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks, kā arī Valmieras ielā Limbažos, kur uz dzīvojamās mājas jumta bija uzkritis nolūzis koks un apdraudēja cilvēku dzīvības.