Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja trīs cilvēkiem, kuri apmaldījās mežā

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 27.septembra plkst. 6.30 līdz 30.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 16.25 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur ar atklātu liesmu dega traktors 10m² platībā. Plkst. 17.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 19.26 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumus uz Parka ielu Gulbenē, kur dega dārza māja 4m² platībā. Plkst. 20.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 13.34 tika saņemts izsaukums uz Parka ielu Gulbenē, kur dega dārza māja 12m² platībā. Plkst. 14.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šonakt plkst. 3.41 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur dega ēkas ārsiena 20m² platībā. Plkst. 4.47 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama vairākiem cilvēkiem Vidzemē, kuri apmaldījās mežos. Viens izsaukums tika saņemts uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur trīs cilvēki bija apmaldījušies mežā, bet otrs izsaukums tika saņemts uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur trīs cilvēki bija apmaldījušies mežā. Abos gadījumos, izmantojot ugunsdzēsības automašīnas skaņas signālu un uzturot sakarus pa telefonu, cilvēkiem tika norādīts pareizais virziens izejai no meža.

VUGD aicina iedzīvotājus, dodoties mežā, neaizmirst par drošību. Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, tad nekavējoties zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā iegājāt mežā, cik ilgi uzturaties mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus esat šķērsojis vai, kam esat pagājis garām.