Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti vairāki kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, no 23.marta plkst. 6.30 līdz 24.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma septiņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Lielākais izsaukumu skaits bijis uz pērnās zāles dedzināšanu. Vakar ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa piecus kūlas ugunsgrēkus. Uguns plašāko teritoriju skārusi Ērgļos, kur pērnā zāle degusi pushektāra platībā, savukārt Gulbenē, Nākotnes ielā – 400m² platībā; Valmierā,  L.Paegles ielā – 200m² platībā; Madonas novada Mārcienas pagastā – 100m² platībā, bet Valmierā, Gaujas ielā – 20m² platībā.

S.Vējiņa norāda, ka kūlas ugunsgrēku skaits, degšanas platības un aktivitāte katru gadu ir atkarīga no laikapstākļiem un cilvēku apziņas. Ja ir mitrs un silts pavasaris, tad ātri izaug jaunā zāle un līdz ar to kūlas ugunsgrēku “sezona” nav ilga. Savukārt, ja ilgstoši nav lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug. Laiks, kad visbiežāk izceļas kūlas ugunsgrēki, kas ir pēc darba laika beigām, apliecina, ka kūlas dedzināšana ir tīša un apzināta.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai.