Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa divus ugunsgrēkus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 6.novembra plkst. 6.30 līdz 9.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Naktī uz svētdienu plkst. 00.44 tika saņemts izsaukums uz Valkas ielu Alūksnē, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 100m² platībā. Plkst. 3.46 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajā brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Valmierā, kur dega atkritumi 2m² platībā, kā arī Salacas ielā Staicelē, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 0,2m² platībā.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur uz autoceļa Kocēni – Limbaži – Tūja bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji veica brauktuves sakārtošanas darbus.

Naktī uz pirmdienu plkst. 2.37 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Ļaudonas pagastu, kur uz autoceļa Jaunkalsnava – Lubāna bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja automašīnā iesprostoto cilvēku un nodeva to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 3.44 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 96 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 45 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.