Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa divus paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkus

Aizvadītajā diennaktī, no 9. aprīļa plkst. 6.30 līdz 10. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 27 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, bet 2 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Plkst. 16.18 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Salacgrīvas novada Ainažu pagastu, kur deg pērnā zāle. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg meža zemsedze un kūla 2,2 hektāru platībā un iespējams tieši kūlas degšanas rezultātā aizdedzies šķūnis 80m² platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 18.48.

Plkst. 22.17 tika saņemts izsaukums uz Ērgļu novada Jumurdas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 250m² platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 4.20 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods, šogad reģistrēti jau 736 kūlas ugunsgrēki. Vakar Latvijā dzēsti 84 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 80 hektāri. Vidzemē dzēsti 16 kūlas ugunsgrēki. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kur pērnā zāle dega 1 hektāra platībā, kā arī Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kur degšana bija 7000 m² platībā. Izsaukumi uz kūlas ugunsgrēkiem tika saņemti arī uz Cēsu novada Vaives pagastu, Gulbenes pilsētu, Gulbenes novada Rankas pagastu, Alūksnes pilsētu, Cēsīs uz Kronvalda un Pūpolu ielām, Beverīnas novada Trikātas pagastu, Madonas novada Bērzaunes pagastu, Līgatnes novada Līgatnes pagastu, Valkas novada Valkas pagastu, Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kā arī uz Limbažu novada Umurgas pagastu.