Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa deviņus ugunsgrēkus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 7.augusta plkst. 6.30 līdz 10.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 13.16 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Stalbes pagastu, kur dega vieglās automašīnas motortelpa 2m² platībā. Plkst. 14.28 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 13.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur dega vieglā automašīna 0,5 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 17.04 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Ošupes pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka 18 0m² platībā, kā arī tajā esošā siena prese, vieglā automašīna un traktors 3m² platībā. Plkst. 20.03 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.16 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur dega pagraba jumts un dēļi 24m² platībā. Plkst. 21.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 01.03 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novadā, kur ar atklātu liesmu dega saimniecības ēkas daļa un jumts kopumā 240m² platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās nosargāt ēkas daļu, kurā atradās aptuveni 100 siena ruļļi. Plkst. 06.06 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 1.07 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur dega vieglā automašīna 5m² platībā. Plkst. 2.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 2.02 VUGD steidzās uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva saimniecības ēka 50m² platībā. Plkst. 4.31 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Apes ielā Alūksnē, kur dega zaru kaudze un blakus esošās ēkas loga rūts 8m² platībā, kā arī Rīgas ielā Smiltenē, kur daudzdzīvokļu mājā uz balkona spainī dega atkritumi 0,2m² platībā.

Vakar Gulbenes novadā ugunsdzēsēji glābēji no dīķa izcēla tur iestigušu govi.