Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji devās uz 13 izsaukumiem

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30. novembra plkst. 6.30 līdz 3. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Piektdien plkst. 11.59 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novada Taurenes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega garāža un tehnika 130m² platībā. Plkst. 13.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažos, kur piektdien dega vieglā automašīna 4m² platībā, kā arī sestdien Valkā, kur dega šķūņa koka konstrukcijas un sadzīves mantas 10m² platībā.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība svētdien bija nepieciešama kādās mājās Valmierā, kuras dūmvadā dega sodrēji. Katru gadu Latvijā tiek reģistrēti vairāk nekā 500 šādu izsaukumu. Netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams! VUGD aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem – iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus!