Ziņas

Sabiedrība

Brīvdienās uguns dzēsta Straupē, Vaivē un Cēsīs

Aizvadītajās brīvdienās, no 3.decembra plkst. 6.30 līdz 5.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 13 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Sestdien plkst. 8.20 VUGD saņēma izsaukumu uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu saimniecības ēka deg ar atklātu liesmu 120m² platībā un tai jau ir iebrucis jumts. Plkst. 12.29 ugunsgrēks tika likvidēts. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja Cēsu un Limbažu ugunsdzēsēji glābēji.

Plkst. 12.40 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Zaubes pagastu, kur uz autoceļa Taurupe – Zaube bija uzkritis koks. Glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja. Koks uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis arī Amatas novada Nītaures pagastā (uz autoceļa Nītaure – Skujene), glābēji ceļa braucamo daļu operatīvi atbrīvoja.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.55 tika saņemts izsaukums uz Raiņa ielu Cēsīs, kur dega vienstāvu noliktavas ēkas piebūve. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, piebūve dega ar atklātu liesmu 150m² platībā. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja 18 Cēsu, Valmieras un Siguldas ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 5.09 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ugunsgrēku likvidēt.

Svētdien plkst. 9.33 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur divstāvu ēkas pirmajā stāvā dega kurtuves siena 3 m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 10.33.