Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsēji dzēsa deviņus ugunsgrēkus

Aizvadītajā diennaktī, no 16.janvāra plkst. 6.30 līdz 17.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 10 izsaukumus. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka deviņi no tiem bija uz ugunsgrēku dzēšanu un viens uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 12.55 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Miera ielu Varakļānos, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg ēkas pirmā stāva dzīvoklis 60 m² platībā, starpstāvu pārsegums 10 m² platībā un ēkas fasāde 20 m² platībā. Plkst. 16.16 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.01 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur dega neapsaimniekotas koka kūts daļa 15 m² platībā. Nepilnas stundas laikā ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst. 23.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Pils ielu Varakļānos, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas pirmajā stāvā dega dīvāns viena kvadrātmetra platībā, siena 0,5 m² platībā un griestu pārsegums 8,5 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.08.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama divās mājās Vidzemē – Alūksnē,Tirgotāju ielā, un Madonas novada Vestienas pagastā, kur māju dūmvados dega sodrēji. Vestienas pagastā notikuma vietā dega sodrēji dūmvadā un dūmvada siltumizolācija.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 52 izsaukumus – 31 uz ugunsgrēku dzēšanu un 17 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.