Ziņas

Uzņēmējdarbība

Vidzemē tiks rīkota konference par atvērto datu iespējām reģiona attīstībai

8.decembrī Vidzemes plānošanas reģions rīkos konferenci “Atvērto datu risinājumi reģiona attīstībai”, lai iepazīstinātu ar atvērto datu radīšanas un izmantošanas iespējām, aģentūru LETA informēja projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā Kristaps Ročāns.

Konference norisināsies koncertzālē “Valmiera”, Leona Paegles ielā 10, Valmierā. Konferencē varēs iepazīties ar atvērto datu praktisko pielietojumu piemēriem tūrisma, transporta, attīstības plānošanas, izglītības un lauksaimniecības nozarēs Latvijā un citur Eiropā.

Konferences laikā tiks runāts gan par aktuālo situāciju Latvijā atvērto datu jomā, gan par interesantiem datu izmantošanas piemēriem no citām Eiropas valstīm, ko prezentēs eksperti no Īrijas un Čehijas. Konference sniegs izpratni, idejas un iedvesmu meklēt aizvien plašāku atvērto datu pielietojumu ikdienas darbā, efektīvāk plānojot vietu attīstību, veicinot atvērtību un sabiedrības iesaisti.

Konference tiek rīkota projekta “SDI4Apps” laikā, un pusdienu pārtraukumā varēs tuvāk iepazīties ar projektā izstrādāto mākoņa platformu. Platforma ļaus lietotājiem gan publiskajā, gan privātajā sektorā izstrādāt jaunas lietojumprogrammas, izmantojot Eiropas atvērtos datus.

Konference ir bez maksas, taču, tā kā vietu skaits ir ierobežots, nepieciešams iepriekš reģistrēties Vidzemes reģiona plānošanas mājaslapā “vidzeme.lv”. Reģistrēties iespējams līdz 5.decembrim.