Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē šorīt apgrūtināta braukšana

Sniega un apledojuma dēļ šorīt daudzviet Vidzemē ir apgrūtināti braukšanas apstākļi, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) apkopotā operatīvā informācija.

Latgalē ir apgrūtināta braukšana pa visiem lielajiem ceļiem, izņemot autoceļu A13, kas savieno Daugavpili un Rēzekni.

Arī Vidzemē braukšana ir apgrūtināta pa daudziem valsts nozīmes autoceļiem, izņemot A1 jeb Tallinas šoseju, savukārt pa Siguldas šoseju un Valmieras šoseju braukšanas apstākļi ir mainīgi – vietām tie ir apmierinoši, bet vietām veidojas apledojums.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir arī pa autoceļu A6 jeb Daugavpils šoseju visā garumā un pa autoceļu E22, kas ved caur Tīnūžiem uz Koknesi.

Tikmēr Kurzemē un gandrīz visā Zemgalē braukšanas apstākļi šorīt ir apmierinoši, liecina LVC apkopotā operatīvā informācija.

Sniegotie un apledojušie autoceļu posmi tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Kopš plkst.3.30 ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 121 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienība.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi šodien ir gaidāmi nokrišņi – sniegs, slapjš sniegs un lietus. LVC uzsver, ka mainīgos laika apstākļos zemes un ceļa virsmas temperatūra joprojām var būt zemāka, tāpēc mitrums var pārvērsties ledū.

Autobraucējiem svarīgi atcerēties, ka ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz gandrīz neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā.

Īpaši uzmanīgi šajos laika apstākļos jābrauc arī pa grants ceļiem, jo, nokūstot sniega kārtai, veidojas atkala un saķere ir kritiski zema.

LVC aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.