Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē pastiprinātu vērību pievērš tieši drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanai transportlīdzekļos

Visā Latvijā turpinās 30.septembrī uzsāktā Valsts policijas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas organizētā kampaņa “Piesprādzē pareizi – čiks, un viss!”, kurā Vidzemes reģiona policisti pastiprinātu vērību pievērš tieši drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanai transportlīdzekļos.

Vakar, dienas otrajā pusē, Valsts policijas Vidzeme reģiona pārvaldes Cēsu, Valmieras un Limbažu iecirkņa amatpersonas veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, jo īpaši izglītības iestāžu tuvumā. Policisti īpaši aktīvi pārbaudīja, vai tiek lietoti bērnu pavadāšanai paredzētie drošības līdzekļi, proti, vai tiek izmantoti bērnu sēdeklīši vai paliktņi, kā arī tas, vai bērns ir piesprādzēts ar drošības jostu.

Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā pārbaudīti 88 transportlīdzekļa vadītāji, sešos gadījumos netika lietota drošības josta tai skaitā divos gadījumos bērni pārvadāti neatbilstoši piesprādzēti, bet Limbažu apkalpojamā teritorijā pārbaudīti 65 transportlīdzekļa vadītāji, kur trijos gadījumos netika lietota drošības josta. Policisti priekšzīmīgu autovadītāju bērniem dāvāja burtnīcas ar policijas simboliku uz vāka.

Valsts policija novērojusi, ka daudziem autovadītājiem drošības jostu lietošana nešķiet svarīga – vēl aizvien nākas saskarties ar bezatbildīgiem un vienaldzīgiem pieaugušajiem, kuri transportlīdzekļos nepiesprādzē bērnus. Par bērnu nepareizu pārvadāšanu šogad nepilnos desmit mēnešos Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā noformēti 70 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Arī turpmāk tiks rīkotas pārbaudes, kā arī tiks kontrolēts bērnu pārvadāšanai paredzētais drošības līdzekļu lietojums!
Iekāp automašīnā un piesprādzējies! Izmanto visus drošības līdzekļus, ko piedāvā autotransports. Drošības jostas obligāti jālieto ne tikai automašīnas priekšējā, bet arī aizmugurējā sēdeklī.
Atgādinām, ka jau šo sestdien, 12. oktobrī, plkst.11.00-20.00 tc Valleta 3. stāvā Valsts policija kampaņa “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!” par pareizu mazo pasažieru pārvadāšanu automašīnā.

Pasākuma laikā būs iespēja satikt Valsts policijas tēlu Runci Rūdi, izmēģināt simulatoru, kas inscenē nelielu sadursmes efektu, atbildēt un jautājumiem par drošu sprādzēšanos un laimēt dažādas balviņas. Tāpat bērni un vecāki varēs noslēgt neformālu drošības līgumu, lai viens otram apsolītu, ka noteikti katrā braucienā bērns tiks pareizi piesprādzēts: https://ej.uz/3pur

Laipni gaidīts ikviens interesents!