Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē pārvadātāji sāk ieviest jauna tipa autobusu biļetes

Vairāki pārvadātāji Vidzemē ieviesuši jaunu mēnešbiļešu sistēmu, kas ļauj pasažieriem ietaupīt 5 līdz 20% no biļešu cenas, aģentūru LETA informēja SIA “Nordeka Serviss” valdes loceklis Guntis Stors.

Jau ziņots, ka šovasar Sabiedriskā transporta padome noteica, ka no nākamā gada 30.aprīļa visos starppilsētu autobusos jāievieš jauna mēnešbiļešu sistēma.

Braucienu skaita un laika abonementu biļešu ierakstīšanai tiek izmantotas kartiņas ar nosaukumu “Ceļmallapa”, bet skolēnu uzskaites abonementa biļešu ierakstīšanai paredzēta kartiņa ar nosaukumu “Ceļmallapiņa”. Šis ir pirmais pasažieru pārvadātāju izveidotais karšu produkts Latvijā, kurš atbilst visām Autotransporta direkcijas prasībām.

“Pašvaldībām un pasažieru pārvadātājiem šī sistēma vienkāršos pārvadāto skolēnu uzskaiti un norēķinus par braucieniem. Mācību iestādes un pašvaldības varēs ērti organizēt skolēnu nokļūšanu uz skolu vai interešu izglītības centriem, pulciņiem vai nodarbībām, par uzskaites līdzekli izmantojot jauno biļešu sistēmu,” norādīja Stors.

Jaunās biļetes pasažieriem būs ērti lietot autobusā – tās vien jāpietuvina kases aparātam, kurš atrodas pie šofera, un brauciens tiek reģistrēts. Jaunā sistēma būtiski atvieglos ne vien autobusu vadītāju ikdienu, bet arī pasažieriem nenāksies stāvēt rindās, lai norēķinātos par braucienu. Turklāt pēc Autotransporta direkcijas iniciatīvas izveidotā pasažieru pārvadātāju abonementa biļešu sistēma reģionālajos un starppilsētu reisos tiek nodrošināta bez braukšanas maksas tarifa pieauguma.

Pašlaik Vidzemes pasažieriem jau pieejami trīs jauno abonementu biļešu veidi – braucienu skaita abonementu biļete, laika abonementu biļete un skolēnu uzskaites abonementu biļete.

Papildus “Ceļmallapai” un “Ceļmallapiņai” pasažieru pārvadātāju uzņēmumi var izmantot pašu sagatavotu kartiņu dizainu vai nosaukumu.

Biļešu iegāde un lietošana ir vienkārša. To pārdošanu, pēc Autotransporta direkcijas metodiskajiem norādījumiem, nodrošina pasažieru pārvadātāji, kartes pieejamas arī biļešu pārdošanas vietās.

Informācija par abonementu biļešu sistēmas ieviešanu un lietošanas kārtību saņemama pie pasažieru pārvadātāju uzņēmumiem vai Autotransporta direkcijā. Ieviešanas procesu pārrauga Sabiedriskā transporta padome.