Ziņas

Sports

Vidzeme olimpiādei gatava

Talismans nāk. Viens no Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes talismaniem vērsēns sasveicinās ar jaunajiem sportistiemFoto: Māris Buholcs

Mazāk par mēnesi atlicis līdz Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādei, kas no 3.jūlija līdz 5.jūlijam norisināsies Valmierā un Cēsīs.

Jāņa Daliņa stadionā Valmierā notika preses konference, kurā par gatavību vasaras lielajam sporta pasākumam stāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Viņi norādīja, ka sporta būves un pārējā infrastruktūra ir gatava veiksmīgai sacensību norisei.

Šī bija preses konference ar sportisku ievirzi, jo tajā piedalījās audzēkņi no Cēsu un Valmieras sporta skolām, kuri pēc oficiālās daļas sportoja kopā ar Latvijas olimpiešiem – vieglatlēti Inetu Radēviču, soļotāju Jolantu Dukuri, lodes grūdēju Māri Urtānu un peldētāji Uvi Kalniņu.

Uzrunājot klātesošos, Ž. Tikmers atzina, ka šajā vasarā Vidzemē notiks vienas no labāk organizētajām jaunatnes sacensībām Latvijā: “Olimpiāde varēs lepoties ar rekordskaitu dalībnieku, jo tajā startēs vairāk kā 3600 jaunie sportisti no 86 pašvaldībām. Vēlu viņiem sacensību gaitā uzstādīt savus personiskos, pašvaldību, Latvijas rekordus un cīnīties par uzvaru!”

J. Baiks atgādināja, ka Valmierai jau otro reizi ticis gods sarīkot jaunatnes olimpiādi: “Jebkuram pasākumam, ko līdz šim esam organizējuši, un tādu nav mazums, sākot no valsts līdz pasaules čempionātiem, pieejam ar lielu atbildību. Esam ļoti sportiska pilsēta, tāpēc šādu sportisku pasākumu rīkošanu uztveram kā savu goda lietu, gan kā savu pienākumu pret valsti un sabiedrību. Īpašs prieks, ka mums uzticēts rīkot divas olimpiādes pēc kārtas, šogad tā ir jaunatnes olimpiāde, bet nākamgad – Latvijas pieaugušo olimpiāde. Var teikt, ka šogad mēs iesildāmies, lai jau daudz nopietnāk ķertos pie nākamā gada pasākumiem.”

Valmieras mērs norādīja, ka viņi ir gatavi sportiskajam notikumam, atlikušas vien dažas sīkas nianses.

J. Rozenbergs izteica paldies Olimpiskajai komitejai, kas noticēja, ka Vidzemē iespējams sarīkot šādu vērienīgu sporta pasākumu, kā arī paldies Valmieras pašvaldībai, kas noticējusi, ka Cēsis var būt labs panteris: “Ceru, ka nākamgad varēsim turpināt sadarbību arī lielās olimpiādes ietvaros.”

Šajā pasākumā tika prezentēts viens no diviem jaunatnes olimpiādes talismaniem – vērsēns, kurš darbosies Valmierā. Cēsu pusē būs savs talismans – sikspārnis Valters. Vērsēnam vārds vēl tiek meklēts, un nākamajā nedēļā interesenti sociālajos tīklos un medijos aicināti nobalstot par vienu no piedāvātajiem vārdu variantiem. Izvēle nav nejauša, jo Valmieras pilsētas ģerbonī redzama vērša galva.

Cēsu novada pašvaldības sporta koordinatore Rasa Siliņa “Druvai” pastāstīja, ka arī Cēsīs šī izvēle ir gana pamatota, jo sikspārņi saistās ar seno pili. Arī vārds Valters saistīts ar slavenāko ordeņa mestru.

“Bija arī svarīgi izdomāt tēlu, kurš var brīvi kustēties šajā tērpā, tāpēc atkrita ideja, par talismanu izvēlēties gulbi,” teica R. Siliņa.

Viņa norādīja, ka pilsētā gandrīz viss jau paveikts, lai varētu uzņemt olimpiādes dalībniekus un līdzjutējus, atlikuši daži nelieli darbiņi.

Atgādinām, ka Cēsīs notiks sacensības desmit sporta veidos – basketbolā, cīņā, džudo, galda tenisā, loka šaušanā, paukošanā, MTB un šosejas riteņbraukšanā, taekvondo, tenisā. Šogad olimpiādes programmā iekļauts arī florbols, un arī tas, visticamāk, notiks Cēsīs vai Cēsu tuvumā.

Komandu pieteikšanās ir beigusies, un Cēsu novada komandā pieteikti 85 dalībnieki. Lielo skaitu nosaka tas, ka cēsnieki kā mājinieki automātiski iekļuvuši basketbola un volejbola finālturnīrā, bet būs arī pārstāvji citos sporta veidos. Zināms, ka būs arī komandas no dažiem citiem vēsturiskā Cēsu rajona novadiem.

Cēsis uzņēmušās arī lāpas nešanu, kas tiks iedegta Ventspilī 29.jūnijā, un tad tiks nogādāta Jūrmalā, kur olimpiādes ietvaros risināsies sacensības airēšanā, 1.un 2.jūlijā lāpa atradīsies Cēsīs, Rožu laukumā, bet 3.jūlijā ceļos uz Valmieru, lai atklāšanas pasākumā iedegtu olimpisko uguni.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas, lai cīnītos par 239 medaļu komplektiem. Sacensību mērķis noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus olimpiskajos sporta veidos, kā arī tos, kuri pārstāvēs Latviju Eiropas Jaunatnes olimpiādē.

Ž. Tikmers uzsvēra pašvaldību lielu lomu šī sportiskā foruma rīkošanā: “Olimpiskajai komitejai vienai nebūtu pa spēkam sarīkot tik vērienīgas sacensības. Patīkami, ka šogad un nākamgad olimpiādes notiks Vidzemē, jo līdz šim tās galvenokārt notika Kurzemē. Protams, ne katrai pašvaldībai ir pa spēkam noorganizēt šādus pasākumus, uzņemt tik lielu dalībnieku skaitu. Ir ar saviem piedāvājumiem nākušas arī Jelgavas, Daugavpils pašvaldības, bet sacensībā par tiesībām rīkot ir uzvarējuši tie, kuru pieteikums bijis

vislabākais. Latvijas olimpiskā komiteja ir absolūti droša, ka pasākums izdosies visaugstākajā līmenī!”

Jānis Gabrāns