Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē nedēļas nogalē dzēsts viens ugunsgrēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 13.novembra plkst. 6.30 līdz 16.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 22.39 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja 100m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Notikuma vietā strādāja seši Limbažu un Saulkrastu ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas, kā arī dzēšanas darbos palīdzēja trīs Korģenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 4.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē trīs māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti piektdien uz Gulbenes novada Līgo pagastu, sestdien uz Baumaņu Kārļa laukumu Limbažos un Priekuļu novada Priekuļu pagastu. VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 128 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 57 uz glābšanas darbiem, bet 30 izsaukumi bija maldinājumi.