Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē nedēļas nogalē dzēsti 22 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 22.marta plkst. 6.30 līdz 25.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 34 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 15.30 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Galgauskas pagastu, kur dega vienstāvu dzīvojamā māja 80m² platībā. Plkst. 18.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās trīs māju dūmvados Vidzemē dega sodrēji – šādi izsaukumi tika saņemti uz Kļavu ielu Limbažos, Ausekļa ielu Valmierā un Apes novada Apes pagastu.

Nedēļas nogalē Vidzemē tika dzēsti 22 kūlas ugunsgrēki, lielākie no tiem:

·       Miera ielā Valkā kūla dega 1600m² platībā;

·       Madonas novada Aronas pagastā 1,5 hektāru platībā;

·       Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā 1,6 hektāru platībā;

·       Gulbenes novada Lejasciema pagastā 6 hektāru platībā;

·       Apes novada Gaujienas pagastā 9000m² platībā;

·       Gulbenes novada Stradu pagastā 1750m² platībā;

·       Rīgas ielā Apē 4000m² platībā;

·       Apes novada Apes pagastā 3000m² platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama – tā ir nekontrolējama, jo liesmas var strauji izplatīties ar vēju un pārmesties uz ēkām! Kā arī kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai, jo tiek iznīcinātas vērtīgas augu sugas, sadeg kukaiņi, dzīvnieki un putnu sugas. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.