Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē mēbeļu ražotnē nodzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, no 2.maija plkst. 6.30 līdz 3.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma deviņus izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, bet divi bija maldinājumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vakar izcēlies Pārgaujas novadā. Plkst. 12.53 tika saņemts izsaukums uz Stalbes pagastu, kur ražošanas ēkas jumtā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 400 m² platībā deg ēkas jumta konstrukcijas. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies 20 cilvēki. Ugunsgrēka dzēšanā strādāja 23 Cēsu, Valmieras, Jaunpiebalgas, Limbažu un Siguldas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Straupes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 15.49.

Savukārt plkst. 16.23 tika saņemts izsaukums uz Apes novada Trapenes pagastu, kur 10 m² platībā dega šķūnis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.40.

Plkst. 3.20 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur trīsstāvu mājas pagrabā, katlu telpā, trīs kvadrātmetru platībā dega malka. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 4.28. Desmit cilvēki bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa arī četrus kūlas ugunsgrēkus. Lielākais no tiem Alūksnes novada Liepnas pagastā, kur pērnā kūla dega trīs hektāru platībā.