Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē kultūras projektiem būs pieejams 76 000 eiro liels finansējums

Kultūras iniciatīvu un ideju īstenošanai Vidzemē no 2017.gada 1.marta līdz 31.martam Vidzemes plānošanas reģions (VPR) izsludina kultūras projektu konkursu “Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2017”, kura dalībniekiem būs iespēja sacensties par finansējumu 76 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VPR pārstāve Rūta Vasermane.

Atbalsts būs pieejams tādiem kultūras projektiem, kuri tiks sagatavoti atbilstoši programmas nolikumam, mērķim un prioritātēm un kurus plānots īstenot laika posmā no 2017.gada maija līdz 2017.gada 15.decembrim.

2017.gadā Vidzemes kultūras programmas mērķis ir nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi.

Šī mērķa sasniegšanai paredzēts finansiāli atbalstīt tādus reģionālas un vietējas nozīmes projektus, kuri atbalstīs Vidzemes iedzīvotāju vietējās identitātes stiprināšanu, Vidzemes kultūras mantojuma vērtību saglabāšanu, pārmantošanu un popularizēšanu, radošo industriju attīstību un zināšanu pārnesi.

Vidzemes kultūras programmas projektu konkursu jau desmito gadu rīko Vidzemes plānošanas reģions saskaņā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes apstiprināto nolikumu un noslēgto līgumu. Vidzemes kultūras programmas finansējums saņemts VKKF mērķprogrammā “”Latvijas valsts mežu” atbalsts kultūras programmām reģionos”, piedaloties konkursā un par finansējumu konkurējot ar citiem reģioniem.

Vidzemes kultūras programmas koordinatore Ieva Vītola uzsver, ka šī programma ir svarīgs finanšu instruments, kas sekmē un nodrošina kultūras procesu Vidzemē, tādejādi veidojot un saglabājot kultūrvidi ārpus galvaspilsētas. No 2008.līdz 2016.gadam Vidzemē realizēti pavisam 305 dažāda mēroga kultūras projekti, kultūras nozarei piesaistot vairāk nekā 475 000 eiro, kas ir ievērojama summa reģionālā kontekstā.

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2017.gada 31.marta plkst.17. Projektu pieteikumi jāiesniedz VPR reģionā Cēsu birojā personīgi vai jānosūta pa pastu Vidzemes plānošanas reģionam. Konkursa pieteikuma veidlapa un nolikums pieejami VPR mājas lapā.