Ziņas

Kriminālziņas

Vidzemē komandantstundas ierobežojumu pārkāpēji pret policistiem izturējušies agresīvi

Vidzemē vairāki komandantstundas ierobežojumu pārkāpēji nav pakļāvušies policistu likumīgajām prasībām, veltījuši amatpersonām aizskarošas frāzes, fiziski pretojušās, kā arī grūstījušies un izteikuši draudus, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Pagājušajās brīvdienās, no 30.decembra līdz 4.janvāra rītam kontroles pasākumos Vidzemē pārbaudītas 2255 personas, 978 gadījumos doti preventīvi norādījumi. Tomēr par klaju un apzinātu ierobežojumu neievērošanu ir sākti arī 455 administratīvie procesi. Tāpat fiksēti vēl 17 pārkāpumi par kuriem vēl tiks sākti administratīvie procesi, sacīja Vaskāne.

Pēc Vaskānes stāstītā, vairākos gadījumos, kad policija konstatēja, ka personas ir pārkāpušas ārkārtējās situācijas ierobežojumus, attieksme no šīm personām ir bijusi agresīva.

Cēsīs kāds vīrietis, sarunas laikā, uzbruka policijas darbiniekiem, atteicās pildīt likumīgās prasības un izrādīja fizisku pretošanos. Savukārt Limbažu novadā, kādā dzīvoklī, notika nelikumīga pulcēšanās. 1994.gadā dzimis vīrietis pārkāpuma noformēšanas laikā atteicās nosaukt savus personas datus, kļuva agresīvs un sāka grūstīt policijas darbiniekus, sacīja Vaskāne.

Viņa uzsvēra, ka komandantstundas uzraudzībai pagājušajās brīvdienās Vidzemē tika iesaistīti plaši dienestu papildspēki – kopumā 785 darbinieki. Papildu jau esošajiem VP resursiem, kas veic ikdienas darbu, tika iesaistīti vēl 56 pašvaldību policiju darbinieki un 113 zemessargi.

VP atgādina, ka par pretošanos varas pārstāvim vai mērķtiecīgu uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, kad tās pilda dienesta pienākumus, ir paredzēta kriminālatbildība un sods par šādiem pārkāpumiem ir bargs – tai skaitā brīvības atņemšana.

Vaskāne piebilda, ka pagājušajās brīvdienās vairākas personas pie transportlīdzekļa stūres sēdušās reibumā. Valmierā kāds vīrietis vadīja transportlīdzekli, būdams 2,41 promiļu reibumā, nepakļāvās vairākkārtējām policijas darbinieku likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un bēga.

Tāpat arī Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā kāds transportlīdzekļa vadītājs nepakļāvās vairākkārtējām policijas prasībām apturēt transportlīdzekli un bēga. Šajos gadījumos sākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi, proti, par automašīnas vadīšanu reibumā, par bēgšanu, kā arī par ārkārtas situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Valsts policija atgādina, ka komandantstunda jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās laikā no plkst.22 līdz plkst.5 būs spēkā arī no 8.janvāra līdz 10.janvārim.