Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē izsaukumi uz dūmvados degošiem sodrējiem

Aizvadītajā diennaktī, no 30.novembra plkst. 6.30 līdz 1.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vakar bija nepieciešama divās dzīvojamās mājās – Raunas novadā un Alūksnes novadā, kur māju dūmvados dega sodrēji.

Savukārt naktī un agri no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem Gulbenes novada Lizuma pagastā, kā arī Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki. Jaunpiebalgas novadā uz ceļa braucamās daļas uzkritušais koks bija pie zemes piespiedis arī elektrības vadu. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un atbrīvoja ceļa braucamās daļas.

Kopumā Latvijā ugunsdzēsēji glābēji devās uz 39 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 17 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.