Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsts viens ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11. janvāra plkst. 6.30 līdz 12. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, bet divi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 20.44 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Bērzaunes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā ēkas pirmajā stāvā esošajā virtuvē cepeškrāsnī piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Mājoklī dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.

Ugunsdzēsēji glābēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā. Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī mājinieki ir iemiguši. VUGD atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību, un karstums, kā rezultātā var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 44 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.