Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsts viens ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.augusta plkst. 6.30 līdz 27.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 00.14 tika saņemts izsaukums uz V. Baloža ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājas otrā stāva dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dega skapis 2m² platībā. No ēkas tika evakuēti deviņi cilvēki. Plkst. 00.47 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Nereti tieši kaimiņi sadzird dūmu detektora signālu un zvana uz 112. Šāda savlaicīga reakcija ļauj izglābt dzīvības un samazināt ugunsgrēka platību un tādējādi arī tā radītos zaudējumus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Rīgas ielā Valmierā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma uz ceļa braucamās daļas bija izlijusi eļļa, kas padarīja brauktuvi slidenu. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot absorbentu, sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Šorīt ugunsdzēsēji glābēji Strenču novada Jērcēnu pagastā no trīs metrus dziļas bedres izcēla tur iekritušu suni.