Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti sodrēji divu māju dūmvados

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10. februāra plkst. 6.30 līdz 11. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 14.43 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jāņkalna ielu Alūksnē, kur konteinerā dega atkritumi 3m² platībā. Plkst. 14.57 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Šorīt plkst. 6.10 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas ielu Valkā, kur bija dedzis drošinātāja korpuss 0,01m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē saņemti divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Rūjienas novada Jeru pagastu, kā arī Līvu ielu Smiltenē.

Maldīgs ir iedzīvotāju priekšstats, ka sodrēju degšana attīra skursteni un nav bīstama. Laika gaitā dūmvados veidojas mikroplaisas. Degot sodrējiem, karstums un dzirksteles pa šīm plaisām nokļūst dūmvada ārpusē un aizdedzina bēniņos esošās sadzīves mantas un ēkas jumta konstrukcijas, radot plašus un postošus zaudējumus. VUGD atgādina, ka dūmvadu tīrīšana ir jāveic regulāri, lai novērstu sodrēju degšanu!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 50 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.