Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti seši kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.marta plkst. 6.30 līdz 29.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Šonakt plkst. 1.12 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur dega vienstāvu dzīvojamās mājas jumta konstrukcijas un siena 40m² platībā. Pirms VUGD ierašanās, no ēkas evakuējās divi cilvēki. Plkst. 3.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 19.08 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lejasciema pagastu, kur deg kūla un bebru aizsprosts 900m² platībā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vietējie iedzīvotāji kūlas ugunsgrēku jau daļēji apdzēsuši. Ugunsgrēks pilnībā tika likvidēts plkst. 20.02.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē kopumā dzēsti seši kūlas ugunsgrēki: Robežu ielā Apē (300m²), Madonas novada Sarkaņu pagastā (51m²), Smiltenes novada Smiltenes pagastā (5m²), Amatas novada Drabešu pagastā (100m²) un Gulbenes novada Lejasciema pagastā (1200m²).

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Valmierā un Alojas novadā, kur dzīvojamo māju dūmvados dega sodrēji.