Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti pieci ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 13. maija plkst. 6.30 līdz 16.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 16.51 tika saņemts izsaukums uz Torņa ielu Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,5m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji piedegošo ēdienu iznesa no ēkas un veica dzīvokļa vēdināšanu. Tika apsekoti arī pārējie ēkā esošie dzīvokļi. Mājoklī, kurā ugunsgrēks izcēlās, dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja. Plkst. 17.16 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Dzelzceļa ielā Valmierā, kur dega sadzīves atkritumi 2m² platībā, Pils ielā Varakļānos, kur dega saimniecības ēkas siena 5m² platībā, kā arī Dzirnavu ielā Smiltenē, kur divstāvu saimniecības ēkā dega sadzīves mantas 1m² platībā.

Nedēļas nogalē Vidzemē dzēsti sodrēji trīs māju dūmvados – Baumaņu Kārļa ielā Limbažos, Merķeļa ielā Valkā, kā arī Leona Paegles ielā Cēsīs.

Vakar plkst. 18.17 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Skaņkalnes pagastu, kur dega mežs un jaunaudze 10 hektāru lielā platībā. VUGD darbu notikumā vietā pabeidza plkst. 22.21, bet dzēšanas darbus turpināja Valsts mežu dienesta nodarbinātie.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 147 izsaukumus – 54 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem četri bija kūlas un trīs meža ugunsgrēki, 68 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi.