Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti divi ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 11.augusta plkst. 6.30 līdz 12.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 13.48 VUGD steidzās uz Smiltenes novada Raunas pagastu, kur, visticamāk, no zibens spēriena aizdedzies šķūnis un iekšā atrodas siena ruļļi. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka deg šķūnis 400m² platībā, kurā iekšā atrodas 400 siena ruļļi. Plkst. 15.06 ugunsgrēku izdevās ierobežot, bet dzēšanas darbi turpinās arī vēl šobrīd, jo tiek pārkrāmēts un dzēsts šķūnī esošais siens.

Vakar plkst. 15.30 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Skujenes pagastu, kur dega koks 6m² platībā. Iespējams, ka koks aizdedzies no zibens spēriena. Plkst. 16.24 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Smiltenes novada Blomes pagastā, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Sazinoties pa mobilo tālruni, kā arī raidot skaņas signālus, cilvēks nepilnas stundas laikā tika atrasts.

VUGD aicina cilvēkus, dodoties mežā, ņemt līdzi pilnībā uzlādētu mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā var operatīvi informēt par nepieciešamo palīdzību un ar glābējiem apmainīties norādēm. Līdzās tam, dodoties mežā, nepieciešams ievērot zīmīgas vietas – grāvjus, lielus akmeņus, stigas u.c., kas var palīdzēt atrast atpakaļceļu.

Tāpat palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Limbažu pagastā, kur uz autoceļa Duči – Limbaži bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 40 izsaukumu – astoņus  uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.